September 17, 2023, Sunday
३१ भाद्र २०८०, आईतवार
Trending

राजापुरको सत्ती पुल जाेखिममा

राजापुरको सत्ती पुल जाेखिममा

सत्तीपुल। राजापुर बर्दिया कर्णाली नदीमा आएको बाढीले हुलाकी सडकखण्ड अन्तर्गत बर्दियाको राजापुर नगरपालिका र कैलालीको टिकापुर नगरपालिकालाई जाेड्ने सत्ती पुल जाेखिममा परेकाे छ । पुलनजिक बनाइएको कर्णाली नदीको तटबन्धन पनि भत्किने अवस्थामा पुगेको छ । कर्णाली नदीको सत्ती पुल भत्किने अवस्थामा पुगेकोले तत्काल तटबन्धनका लागि राजापुर नगरपालिकाले पहिले सडक डिभिजन र त्यसपछि हुलाकी सडकलाई अनुरोध गरेकाे थियाे । तर ती निकायबाट काम नभएपछि गाउँमा बाढी पस्न नदिन सयौं स्थानीय अस्थायी तटबन्धमा जुटेका राजापुर नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत अर्जुन सुवेदीले जानकारी दिनुभयो । राजापुर नगरपालिकाका नगर प्रमुख दिपेश थारुको अगुवाइमा छोटो प्रक्रियाबाट ठेक्का गरि त्यस ठाउँमा ठूला ढुंगासहितको तटबन्धन गर्ने गरि प्रक्रिया अघि बढेको थियाे । तर हुलाकी सडकको सम्बन्धित निर्माण व्यवसायीको बेवास्ताका कारण सत्ती पुल भत्किने अवस्थामा पुगेको जनाइको छ । तत्काल कुनै अप्रिय घटना घटेमा सम्बन्धित कार्यालय र निर्माण कम्पनी जवाफदेही हुने नगर प्रमुख थारुले बताउनुभयाे । पुल नजिकैको बाँध फुट्न गएमा राजापुर नगरपालिकाका वडा नम्बर ४, ७ र ८ का हजारौँ घरधुरी प्रभावित हुने देखिन्छ । अहिले सत्ती पुल नजिक स्थानीयबासिन्दाले स्वतफुर्त रूपमा जनश्रमदान गरी अस्थायी तटबन्ध बनाई रहेका छन्।